Kullanım Şartları

1. Bu sitenin sahibi Çelik Motor Ticaret A.Ş.(“ KIA Türkiye”)’dir. http://www.kia.com.tr web sayfasını (“SİTE”) ziyaret ederek site kullanım şartlarının tamamını okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı; aşağıda sayılanlarla sınırlı olmaksızın belirtilen tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi açıkça beyan ve taahhüt etmiş oluyorsunuz.


2. KIA Türkiye’nin yazılı onayı olmadan, doğrudan veya dolaylı olarak aynen ya da başka bir şekilde Site’nin içeriği dağıtılamaz, iletilemez, değiştirilemez, kopyalanamaz, görüntülenemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, işlenemez veya başka bir şekilde kullanılamaz.


3.Site’de yer alan ya da Site aracılığı ile verilen bilgiler, herhangi bir şekilde tavsiye olarak kullanılmamalıdır. KIA Türkiye bu sitedeki tüm bilgilerin doğru olması için gerekli tüm gayreti göstermektedir ancak tüm bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Kullanıcılar, Site’de yer alan bilgileri teyit ettirmelidirler. KIA Türkiye istediği zaman, önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın site içeriğindeki tüm bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.


4. Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin, programların vs. kullanılması sebebiyle doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan KIA Türkiye sorumlu değildir.


5.Başkalarının Site’yi kullanımını kısıtlanamaz, engel olunamaz ve Site’nin veya Site’yi kullanılabilir hale getirmek için kullanılan sunucu veya ağların işletimine müdahale edilemez, Site'ye, zararlı program, yazılım, kod ve benzeri materyal gönderilemez.


6.Bilgisayar donanımınızı etkileyen virüs saldırılarından ve Site’den edindiğiniz bilgilere istinaden oluşan kayıp ve hasarlar dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Site’ye erişiminiz ve Site’yi kullanımınıza ilişkin olarak doğrudan veya dolaylı olarak meydana gelebilecek zararlardan KIA Türkiye sorumlu değildir.


7.Site kullanıcıları, web sitesi çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya araç kullanmayacaklarını, siteye yetkisiz olarak bağlanmayacaklarını ve işlem yapmayacaklarını, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmayacaklarını veya bunları kullanmayacaklarını kabul ederler


8.Site’de, bu siteden tamamen bağımsız ve KIA Türkiye’nin kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilere ait başka web sitelerine linkler bulunabilir. KIA Türkiye bu sitelerde bulunan bilgilerinin doğruluğu garanti etmez. Bu linkler vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler/ürünler veya bunların içeriği hakkında KIA Türkiye’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcının bu internet sitelerine erişimi tamamen kendi sorumluluğunda ve KIA Türkiye’nin izni dışındadır.


9. KIA Türkiye, kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon araması ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, reklam, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkına sahiptir. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle KIA Türkiye’nin, kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir. Kullanıcı, her zaman sebep göstermeksizin KIA Türkiye’ye yazılı bildirimde bulunarak bu izni geri almaya yetkilidir.


10.Bu sitenin sunumu ve tüm içeriği T.C. Mevzuatı ve fikri mülkiyet mevzuatı tarafından korunmakta olup, bu sitedeki tüm ticari markalar, logolar, ikonlar, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, alan adı, genel görünüm ve hizmet işaretleri başta olmak üzere , sayılanlarla sınırlı olmaksızın yayınlanan tüm bilgi ve veriler KIA Türkiye veya lisans veren veya marka sahiplerine aittir. Bunlar, sahiplik durumuna göre KIA Türkiye veya lisans veren veya marka sahiplerinin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde işlenemez, kopyalanamaz, iletilemez, yayılamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullanılamaz ve kalıcı olarak indirilemez. Aksi uygulamalar hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. KIA Türkiye’nin yasalardan kaynaklanan tüm hakları saklıdır.


11.Bu sitede yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai ve hukuki takibata neden olacaktır.


12. Site’de sunulan hizmetler, Çelik Motor tarafından Kullanıcı’ya araç kiralama taahhüdünde bulunulduğu anlamına gelmez. Kullanıcı, Çelik Motor’un kendisine araç kiralama zorunluluğunun bulunmadığını, araç kiralayıp kiralamama kararının sadece Çelik Motor’a ait olduğunu, araç kiralanabilmesi için Çelik Motor’un onayının bulunması gerektiğini, Çelik Motor ile araç kiralama sözleşmesinin ayrıca yapılacağını ve ancak bu araç kiralama sözleşmesinin karşılıklı imzalanması ile araç kiralayabileceğini, sebebi ne olursa olsun Çelik Motor’un araç kiralamaması, araç kiralanmasına onay vermemesi ve/veya araç kiralama sözleşmesini imzalamaması halinde herhangi bir hak, alacak ve/veya zarar tazmini talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.


13.Motorlu Kara Nakil Araçları Kiralama Sözleşmesi, Taraflar’ın Çelik Motor’a ait işyerinde eş zamanlı fiziksel varlığı ile bir araya gelmesi suretiyle aktedilecektir. 14.Sitede görselleri yer alan araçlar ile kiralamaya sunulan araç görselleri ve donanımları arasında farklılık bulunabilir.


14. KIA Türkiye, herhangi bir anda ve zamanda, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak Site’yi, içeriğini, site ve uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün ve bilgileri, güncelleme, değiştirme, geçici veya sürekli olarak durdurma, sonlandırma ve kapatma, "Kullanım Şartları" nı değiştirme hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir. Bu nedenle “Kullanım Şartları” sayfası düzenli olarak takip edilmelidir. KIA Türkiye, Site’ye erişimin kesintiye uğramasından, Site’nin geçici olarak ya da tamamen kapatılmasından doğacak zararlardan sorumlu değildir.


15. Site kullanıcıları, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, kullanıcılar ihtilafın çözümünde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar.

kia.com.tr web sitesine hoşgeldiniz. Bu web sitesine giren yada formları dolduran her kullanıcı, aşağıda ayrıntıları ile yer alan Kullanım Şartlarını okumuş, yazılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile tüm maksat ve halin icabı ile işbu yasal uyarıyı kabul etmiş sayılmaktadır.


1- Bu sitenin ( www.kia.com.tr) kullanım hakkı Çelik Motor Ticaret A.Ş’nindir. ( Bundan böyle KIA-Çelik Motor olarak anılacaktır) Bu sitede tanıtılan ürünler, yalnızca Türkiye’deki KIA-Çelik Motor Yetkili Satıcıları ve Servisleri tarafından satılmaktadır ve bu sitede yer alan kampanyalar yalnızca söz konusu kampanyaya katılan Yetkili Satıcı ve/veya Servislerde geçerlidir. Bu sitede yer alan tüm içerik yalnızca bilgi amaçlıdır. Bu siteden elde edilen bilgiler yetkili satıcı ve servislerden edinebileceğiniz bilgilerin yerine kullanılmaz veya doğru olarak kabul edilmez.


2- KIA-Çelik Motor, bu web sitesinde yer alan bütün ürün ve hizmetleri, bilgileri ve görsel unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Metinler, resimler, çizimler, ses, animasyon ve diğer unsurlar telif hakkına tabidir. Bu düzenlemeler ticari kullanım amacıyla kopya edilemez, değiştirilemez, dağıtılamaz veya diğer sitelere gönderilemez. Bu sitede yer alan tüm markalar, model isimleri, şirket logo ve amblemleri de ayrıca marka hakkına tabidir. Aksi bir durum veya kullanım her türlü hukuki ve cezai takibatın yapılmasına neden olacaktır.


3- KIA-Çelik Motor web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir almış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede kullanıcı, KIA-Çelik Motor sitesine girmesi nedeniyle kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.


4- KIA-Çelik Motor web sitesi'nde yer alan her türlü fiyat, bilgi , resim , açıklama ve haber (kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesi'nde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu yada bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Kullanıcı, bilgi'leri referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunda , nihai ve güvenilir enformasyonu KIA-Çelik Motor ve/veya temsil ettiği markaların Yetkili Satıcıları ve servislerinden temin etmekle yükümlü olduğunu ve web sitesi'nde yayınlanan bilgilerin güncel olmaması nedeniyle KIA-Çelik Motor’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder. Bu sitede yer alan bazı resimler Türkiye’de bulunmayan modellere ve model özelliklerine, donanımlarına, aksesuarlarına sahip olabilir. Kullanılan görseller ile satışa sunulan modeller arasında farklılıklar olabilir bu nedenle yetkili satıcılardan veya servislerde, herhangi bir zarara neden olmamak için teyidinin yapılması zorunludur. Bundan dolayı oluşacak taleplerden KIA-Çelik Motor ‘un hiçbir sorumluluğu olmadığını kullanıcı kabul ve taahhüt eder.


5- KIA-Çelik Motor kendi takdirinde olmak üzere sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme ve Çelik Motor web sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme, devretme hakkını saklı tutar. Çelik Motor web sitesi'nin hatasız olması için her türlü tedbir almış olmakla birlikte , sitede mevcut yada oluşabilecek hatalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.


6- KIA-Çelik Motor web sitesi'nde, yetkili satıcı ve servislerin, temsil ettiği marka araçların standart ve opsiyonel özellikleri ve yetkili satıcıya tavsiye niteliğindeki satış fiyatları ile ilgili bilgiler son güncelleme tarihinde geçerli olan bilgilerdir. Araçlar ve KIA-Çelik Motor yetkili satıcıları ile ilgili nihai bilgi temini için yetkili satıcı ve servisler ile temasa geçilmesini önemle rica ederiz. Bu çerçevede KIA-Çelik Motor, web sitesi'nde yer alan bilgilerin ( aksi açık bir şekilde belirtilmedikçe) bir satış teklifi olmadığını ve bir taahhüt teşkil etmediğini , doğruluğunun teyit edilmesi gerektiğini de ayrıca beyan eder.


7- Resmi makamlardan kullanıcı'ya yönelik bir suç duyurusu yada resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullacı'nın KIA-Çelik Motor sistemlerinin çalışmasına engel olacak yada işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde , KIA-Çelik Motor kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.


8- KIA-Çelik Motor bu web sitesini ziyaret ettiğinizde, doğrudan (istenilen bilgiyi vermeniz halinde) veya dolaylı olarak (ör: internet giriş kayıtları) sizinle ilgili kişisel bilgi toplayabilir. Bu bilgiler, sadece KIA-Çelik Motor ve temsil ettiği markaların Yetkili Satıcı ve Servisleri tarafından veya uygun gördüklerine sadece istek ve şikayetleriniz doğrultusunda kullandırılacaktır. Ayrıca KIA-Çelik Motor bu bilgileri, gelecekte, pazarlama, pazar araştırması, satış bilgilerinin takibi ve size ulaşmak gibi amaçlarla kullanmak üzere saklayacaktır. Sizden talep edilmeyen kişisel bilgi'leri bize verdiğiniz takdirde, bu bilgileri bu sitede belirtilen şekilde kullanmamızı onaylamış olmaktasınız.


9- KIA Çelik Motor bu web sitesine veya bu siteden bağlantı yapılarak ulaşılan herhangi bir web sitesine girilmesi veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan veya dolaylı kayıp veya zararlardan KIA-Çelik Motor sorumlu tutulamaz.


10- İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar KIA-Çelik Motor’un sorumluluğunda değildir.


11- KIA-Çelik Motor web sitesi, "kullanım şartları"nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme , yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm , yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.


12- Kullanıcı'lar ile KIA-Çelik Motor arasında ortaya çıkabilecek ihtilâflarda, KIA-Çelik Motor elektronik kayıtları delil olarak kabul edilecektir. Bu tür ihtilâfların çözümünde işbu kullanım şartı ve yasal uyarı metni esas alınacak olup, İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacak ve ihtilâf Türkiye Cumhuriyeti Kanunları’na göre çözülecektir.